Prázdniny

Ako zabaviť deti cez prázdniny? Inšpirujte sa!

Koniec školského roka je už za dverami a s ním prichádza najobľúbenejší čas všetkých detí, detvákov a bambín - letné prázdniny! Dni plné slnka, tepla a hlavne voľna. Ideálny čas byť až do večera vonku a poriadne sa vyšantiť! Sen všetkých detí a možná nočná mora nás, rodičov. Čo s načatým letným dňom? Ako vyplniť hodiny, dni a týždne detského voľna? Tieto tri tipy vám u detí vyčarujú zaručený úspech!

 

1. Založte si rodinný mini cirkus

Mať doma malé deti je niekedy ako viesť taký malý cirkus... No a čo je na tom zlé? Veď cirkus je predsa plný trikov a kúziel, no proste nekonečná zábava!

Náš prvý letný tip pre vás, milí rodičia: Skúste si s deťmi vytvoriť váš vlastný domáci minicirkus. Nič špeciálne vám k tomu netreba, postačí hula hoop, pár loptičiek alebo šatiek na žonglovanie, balíček kariet na pravé kúzla, bublifuk alebo prskavky pre lepšie efekty, kvalitné kostýmy z farebných sukní, pásikavých tričiek, podkolienok a všakovakých pokrývok hlavy a pravý cirkusantský make up. Táto zábava vám vie pokryť dni až týždne letného voľna!

  • Začnite výrobou žonglovátok (návod ako si vyrobiť loptičky: https://www.youtube.com/watch?v=LpRiSHAQBf8 / návod ako si vyrobiť poiky: https://www.youtube.com/watch?v=i31LMxOWxnY )
  • Naučte sa pravé cirkusantské triky: točiť s poikami, vyhadzovať a chytať šatky a loptičky, stavať cirkusové pyramídy alebo robiť triky s kartami (videonávody nájdete na Youtube)
  • Vyrobte si cirkusantské kostýmy
  • Nacvičte si s deťmi cirkusové predstavenie. Ak máte staršie deti, predstavenie si môžu nacvičiť aj samé.
  • Zorganizujte grande show! Na vašej záhradke, alebo len tak v parku. Pozvite kamarátov, babky, dedkov či susedov a predveďte im, čo ste sa naučili. Po predstavení nechajte deti aby triky s náradím naučili aj divákov:)

 

2. Postavte si bunker

Vlastný bunker je ako čarovná pevnosť prístupná len vám a vašim deťom. Stavanie bunkrov je výborná zábava na záhradu alebo do lesa, zaberie vám minimálne celý jeden slnečný deň! V prípade nepriaznivého počasia viete stavanie bunkra presunúť aj do vašej obývačky:)

Pekný návod nájdete na wikihow blogu: https://www.wikihow.com/Make-a-Den

Bonusový tip: Bunker nemusia deti stavať pre seba. Môžu si vybrať svoju obľúbenú hračku, napríklad tigra Alfonza a postaviť minibunker preňho. Stavať môžu z krabíc, knižiek, vankúšov, roliek toaletného papiera, z čohokoľvek. Keď k tomu pridáte správny príbeh, budete sa diviť, s akým nadšením budú deti tvoriť a aké ďalšie veci vymyslia.

 

Prázdniny

3. Zahrajte sa Odvážnych Objaviteľov

Ak hľadáte aktivitu, ktorá nepotrebuje žiadnu prípravu, zahrajte sa spolu s deťmi rodinnú hru Odvážni Objavitelia! Hrá sa na zemi a jej cieľ je spojiť deti a rodičov cez zábavný hravý pohyb - váľanie, gúľanie a smiech. Premeníte sa spolu na gorily, krabíky či lenivé lemury, poodvaľujete sa, preplazíte a popreliezate navzájom. Rozhýbete si celé telo a riadne sa vyšantíte! To všetko buď v obývačke na koberci alebo vonku na záhradke.

 

Ak chcete vidieť, aká je pri hre zábava, kliknite sem a pozrite si naše video!

 

 

Priblížte sa k svojim deťom

Stiahnite si PDF manuál slovenskej pohybovej hry Odvážni Objavitelia a zistite, prečo sú z  nej deti nadšené 🙂

Stiahnuť manuál